Собчак і Поклонська посварилися через Крим

0
35

Телеведуча і кандидат в президенти Ксенія Собчак на прес-конференції сказала, що Крим є українською територією з точки зору міжнародного права. На цю заяву однієї з перших відреагувала колишня прокурор Криму, а зараз депутат Держдуми Наталія Поклонська. Вона порахувала слова телеведучої неповагою до Росії і людям, які в ній живуть.

– Так може сказати тільки та людина, яка нічого далі свого тусовочного світу і креативного меншини не бачить. Статус Криму взагалі не обговорюється, невже комусь ще невідомо, що Крим і Севастополь – це Росія. Такі заяви недалекоглядних громадських діячів, в основному займаються реаліті-шоу, свідчать тільки про одне: неповазі до людей і до власної батьківщини, – заявила Поклонська.

Вона також підкреслила, що Україна для Росії не партнер, а братський народ і “одне ціле”.

Собчак відповіла Поклонский в Інстаграме, опублікувавши свій знімок в сорочці й кашкеті Чорноморського військово-морського флоту.

– Запитували-відповідаємо: взагалі-то світовій спільноті невідомо (про те, що Крим російський – Авт.). Ось буквально нікому. Входження Криму до Росії не визнала буквально жодна світова держава, навіть Білорусь. Так що там світова держава: навіть Ощадбанк Росії не визнає Крим частиною Росії. Або ви бачите в Євпаторії, Ялті, Керчі або Сімферополі хоч одне його відділення?

На відміну від Наталії я народилася і все життя прожила в Росії. Мій батько був одним з тих людей, хто писав її конституцію. І мені дійсно неприємно, що ми, як країна, не тримаємо слово, дане нашому головному сусідові. Я вчилася в МДІМВ, і мене тоді вчили, що міжнародні договори потрібно поважати. Але мабуть в євпаторійському філії харківського юридичного інституту і в Державній думі є речі, які не обговорюються: Крим наш, Цар одружився незайманим, Путін – навічно. Але з іншого боку – добре, що Наталя хоча б більше не прокурор. Все-таки від депутатів шкоди менше, ніж від прокурорів, – написала Собчак.

У Росії вже лунають заклики про притягнення Собчак до кримінальної відповідальності через слів про Крим. Собчак заявила, що російське законодавство цього не передбачає .

Відповідь Собчак. Фото: скріншот 

РЕАКЦІЯ У РОСІЇ НА СЛОВА СОБЧАК

Прес-секретар президента РФ Володимир Путін:

“Це неправильне заяву і по суті і по формі. І з точки зору міжнародного права де-юре і де-факто Крим є невід’ємною частиною Російської Федерації. Обговорення приналежність Криму не підлягає обговоренню ніяк і ні з ким”.

Депутат Держдуми Володимир Жириновський:

“Як можна, щоб в Росії практично на напівофіційному рівні з’являється дама, яка бажає брати участь у виборах президента, і вже робить заяву, що Крим український. Це злочин. Ми ж в кримінальний кодекс ввели статтю, генеральний прокурор повинен порушувати кримінальну справу, слідчий комітет відкрити справа і передати в суд, і посадити її років на п’ять “.

Сенатор Держдуми від Криму в Сергій Цеков:

“Ксенія Собчак не розуміє реальну ситуацію по Криму. Росія не раз заявляла, що вважає правильним встановлення нормальних відносин з Україною. Але тільки не за рахунок страждань жителів півострова”.

Джерело