Про що просив Коперник перед смерттю

0
12

Один з найвідоміших вчених усіх часів і народів – Миколай Коперник був польсько-німецьким астрономом і математиком, а на додаток фізиком, правником, дипломатом, економістом, каноніком та лікарем. Як автор геліоцентричної теорії побудови Сонячної системи він увійшов до списку ста найвпливовіших людей усіх часів.

Читайте також: Як правильно провести Різдвяний піст: відповіді на поширені питання

Його головна робота “Про обертання небесних сфер” вийшла друком, коли сам автор перебував на передсмертному ліжку. Помер Коперник 24 травня 1543 року, маючи 70 років життя. Здавалося, було чим пишатися цьому величному діячеві.

Але сам Миколай Коперник бачив себе простим грішником і перед смертю склав собі епітафію (короткий текст на честь померлого, що написаний на надгробній плиті – ред.): “Я не прагну благовоління, яке мав Павло; не прошу милості, дарованої Петрові; але прощення, яке Ти дав розбійнику – я щиросердно благаю”.

Напевно, далеко не кожен з нас стане видатним вченим, але кожен має шанс стати добрим християнином. Різдвяний піст є добрим часом згадати свої гріхи та стати на путь покаяння і виправлення.

Oleksandr DVINIATIN